Неділя, 22.04.2018, 16:00
Головна | RSS

Форма входа

Пошук

Календар

«  Травень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Службова пошта

Логін:
Пароль:

(що це)

Партнери

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостів: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Травень » 29 » Чи мають право неповнолітні особи на передачу їм у власність земельних ділянок та видачу правовстановлюючих документів на них?
10:07
Чи мають право неповнолітні особи на передачу їм у власність земельних ділянок та видачу правовстановлюючих документів на них?
Відповідно до статті 25 Цивільного кодексу України здатність мати цивільні права та обов’язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи.

Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження.

Статтею 26 зазначеного Кодексу визначено, що усі фізичні особи є рівними у здатності мати цивільні права та обов’язки.

Відповідно до пунктів б) та г) статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0, 25 гектара, в селищах - не більше 0, 15 гектара, в містах - не більше 0, 10 гектара.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянам визначений статтею 118 зазначеного Кодексу.

Видача державних актів на право власності на земельну ділянку здійснюється відповідно до Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, затвердженої наказом Держкомзему України від 04.05.99 № 43, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 04.06.99 за № 354/3647.

Відповідно до статті 242 Цивільного кодексу України батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей.

Отже, малолітні, неповнолітні особи мають право на передачу їм у власність земельних ділянок та видачу правовстановлюючих документів на них.

Повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття) ( стаття 34 Цивільного кодексу України).

Тобто, здійснювати розпорядження земельними ділянками зазначені особи мають право при досягненні повноліття.


Державний комітет України із земельних ресурсів
Категорія: Питання-відповіді | Переглядів: 3767 | Додав: melive | Рейтинг: 4.0/1